Powiększanie pośladków – dostępne metody i ich zalety

postheadericon Powiększanie pośladków – dostępne metody i ich zalety

Powiększanie pośladków stało się w ostatnim czasie popularnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej.

Ma to związek z modą na eksponowanie tej części ciała i chęć jej jak najlepszego podkreślenia. Zbieg powiększenia pośladków wykonywany jest z wielu powodów – na przykład w celu ich uniesienia i uwypuklenia czy też zastąpienia utraconej tkanki tłuszczowej.

powiększanie pośladków

 

Metody na powiększanie pośladków 

 

Medycyna estetyczne oferuje zróżnicowane metody powiększania pośladków mające na celu poprawę ogólnego wyglądu sylwetki poprzez poprawę proporcji ciała i uzyskanie właściwej symetrii. Wśród zabiegów proponowanych przez chirurgów plastycznych osobom chcącym poprawić wygląd swoich pośladków znajdują się:

  • powiększenie pośladków przy użyciu kwasu hialuronowego
  • powiększenie pośladków przy użyciu własnego tłuszczu pacjenta
  • implanty pośladków

 

Metoda powiększania pośladków kwasem hialuronowym

Na czym polega zabieg?

 

Zabieg powiększenia pośladków kwasem hialuronowym wykonuje się przy użyciu znieczulenia miejscowego. Po jego zastosowaniu w pośladki pacjenta wstrzykiwany jest żel zawierający kwas hialuronowy. Cały zabieg trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i nie wymaga całodobowej hospitalizacji. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego są widoczne natychmiast i utrzymują się przez kilkanaście miesięcy.

Pacjenci chcący poddać się tej metodzie powiększenia pośladków muszą pamiętać, że żel z kwasem hialuronowym używany jest w ograniczonych ilościach i służy wyłącznie korekcji sylwetki, a uzyskanie znaczącego powiększenia nie jest możliwe.

 

Zalety powiększenia pośladków przy użyciu kwasu hialuronowego

 

Zaletami powiększania pośladków przy użyciu kwasu hialuronowego są mała inwazyjność zabiegu, krótka i bezbolesna rekonwalescencja, brak blizn oraz uzyskanie natychmiastowych efektów.

 

Powiększanie pośladków przy użyciu własnego tłuszczu

Na czym polega zabieg?

 

Powiększanie pośladków przy użyciu własnego tłuszczu, zwane lipotransferem oraz lipofilingiem, to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta i zaaplikowanie jej w obszar wymagający powiększenia. Tłuszcz pozyskiwany jest metodą liposukcji z części ciała, w których występuje go wystarczająco dużo, na przykład z ud, brzucha czy bioder.

W trakcie zabiegu aplikowana jest większa objętość tłuszczu, co sprawia, że bezpośrednio po jego przeprowadzeniu pośladki są nadmiernie powiększone. Jest to jednak konieczne do uzyskania satysfakcjonujących końcowych rezultatów, gdyż po upływie 4-6 tygodni organizm wchłonie od 20 do 40% objętości wstrzykniętego tłuszczu.

Zabieg trwa około półtorej godziny i wymaga dobowej hospitalizacji pacjenta.

 

Zalety powiększenia pośladków przy użyciu własnego tłuszczu

 

Zabieg wykonany metodą lipotransferu przynosi podwójną korzyść w postaci powiększenia pośladków z równoczesnym wyszczupleniem miejsc poddanych liposukcji. Pośladki powiększone z użyciem własnego tłuszczu pacjenta są naturalnie uniesione, krągłe i jędrne.

 

metody powiększania pośladków

Powiększanie pośladków przy pomocy implantów 

Na czym polega zabieg?

 

Zabieg powiększenia pośladków przy pomocy implantów polega na chirurgicznym umieszczeniu wypełnionych silikonowym żelem torebek w pośladkach pacjenta. W trakcie operacji wykonywane jest nacięcie w fałdzie pośladkowym, po czym następuje wszczepienie implantu w określone miejsce. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry.

Implanty pośladków umożliwiają podniesienie tej części ciała wraz z nadaniem jej właściwego kształtu. Zabieg przeprowadzany jest ze znieczuleniem ogólnym, czas jego trwania wynosi od 3 do 4 godzin. Uciążliwym aspektem tej metody powiększania pośladków może być długa rekonwalescencja.

 

Zalety implantów pośladków

 

Implanty umożliwiają uzyskanie efektu podniesienia i powiększenia pośladów. Efekt jest przy tym natychmiastowy i utrzymuje się na stałe, gdyż materiał zastosowany w implantach nie zostaje wchłonięty przez organizm. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że w każdej chwili można usunąć implanty na życzenie pacjenta. Blizna po zabiegu jest niewidoczna, gdyż cięcie ukryte jest w bruździe między pośladkami.

Wybór metody powiększenia pośladków zależy od osobistych preferencji i potrzeb pacjenta. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz zleconych badań lekarz dobiera właściwy typ zabiegu. Wybrana metoda powinna spełniać swoją rolę estetyczną, będąc przy tym jak najmniej ryzykowną dla pacjenta.

Dla osób chcących tylko nieznacznie ujędrnić i unieść pośladki najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Pacjenci poszukujący wyraźnego powiększenia skorzystają z metody lipotransferu, a osoby ceniące sobie dodatkowo trwały efekt powiększenia wybiorą silikonowe implanty pośladków.

Comments are closed.