Plast-Clinic: Plastyka nosa

postheadericon Plastyka nosa

To jak wygląda nasze ciało, w dużej mierze przekazywane jest pokoleniowo. Zapisane w genach informacje, determinują nasze cechy charakteru oraz wygląd naszego ciała. Bardzo często, w wyniku połączenia genów pewne części ciała nabierają kształtu, który jest bardzo niepożądany, a który wpływa na naszą kondycję psychofizyczną. Jedną z takich części ciała jest nos, który przez swoje rozmiary, bądź niekorzystne kształty może bardzo poważnie wpływać na odbiór nas przez inne osoby. Pomocna w tym temacie jest medycyna estetyczna i oferowana przez nią plastyka nosa.

Jaki zakres obejmuje plastyka nosa?

Plastyka nosa to bardzo skomplikowany zabieg, a medycyna estetyczna uznaje go jako jeden z trudniejszych zabiegów z różnych względów. Różnorodność przypadków, względy psychologiczne oraz aspekt anatomiczny wpływają na stopień trudności plastyki nosa. Do zabiegów kwalifikowani są pacjenci, którzy cierpią m.in. na:

  • zbyt duży nos,
  • odkształcenia boczne nosa,
  • garbowatość nosa,
  • wklęsłość nosa.

Plastyka nosa to dla niektórych osób zabieg obowiązkowy.

Nos to część ciała, na którą uwagę zwraca większość rozmówców. Ważne jest zatem by był on idealnych kształtów, tak abyśmy nie doznali przykrości. Jako zabieg, plastyka nosa uważana jest za nieprzyjemną, ale warto poświęcić odrobinę swojej strefy komfortu by żyć bez kompleksów.