Plast-Clinic: Usuwanie blizn

postheadericon Usuwanie blizn

Blizny mogą być bardzo nieprzyjemnymi znamionami, które często oprócz fizyczności są psychicznymi uszczerbkami na zdrowiu. Mogą wiązać się z nieprzyjemnymi wspomnieniami, momentami o których nie chcielibyśmy pamiętać lub po prostu odrazą do własnego wizerunku. Pomimo tego, że to charakter jest istotniejszy często o życiowym sukcesie decyduje wygląd. Gdy kogoś spotkamy w w pierwszej chwili wysnuwamy wnioski na podstawie jego wyglądu. Chociaż mogą one się zmienić po dokładniejszym poznaniu nie zawsze mamy taką możliwość.

Usuwanie blizn może pomóc nam w poprawieniu własnego wyglądu oraz poczucia własnej wartości. Udajmy się do gabinetu na konsultację i dowiedzmy się co może nam zaproponować lekarz. Zazwyczaj zabieg przeprowadza się przy pomocy lasera. Jest to bezpieczny sposób, który nie uszkadza zewnętrznej części naskórka i pozwala na dokładne usunięcie znamion.

Jak wygląda zabieg usuwania blizn?

Usuwanie blizn nie wymaga wcześniejszych przygotowań i nie wymaga odpowiedniego leczenia. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz opuchlizna, które po krótkim czasie ustąpią. Następnie pojawi się strup i skóra zacznie się złuszczać. Na końcowy efekt musimy poczekać nawet kilka tygodni jednak rezultaty pozwolą nam cieszyć się idealną skórą bez skaz. Jeśli pomoże to nam pogodzić się z własnym wizerunkiem nie powinniśmy się wahać tylko od razu udać do specjalisty.