Plast-Clinic: Ginekomastia

postheadericon Ginekomastia

Ginekomastia to dolegliwość dotykająca bardzo wielu mężczyzn. Objawia się w postaci powiększenia gruczołu sutkowego, a jest efektem rozrostu jednostronnego lub obustronnego gruczołu piersiowego. Ginekomastia to zmiany w ciele spowodowane przede wszystkim zaburzeniami hormonalnymi.

Ginekomastia – w jakich przypadkach można jej zapobiec?

Efekty jakie wywołuje ginekomastia niweluje się poprzez zabieg pomniejszania piersi. Zabieg ten stosowany jest w przypadkach, w których ginekomastia wywołała defekt kosmetyczny. Niektóre przypadki są jednak bardziej złożone i potrzebne jest wykonanie dodatkowych czynności, które przyczynią się do powrotu skóry do właściwej formy.

Ginekomastia to bardzo nieprzyjemne schorzenie. Na szczęście, dzisiejsza medycyna pozwala na zniwelowanie efektów przez nie wywoływanych.

Jednym z takich dodatkowych zabiegów jest wycięcie kawałka skóry. Sam zabieg polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Czy ginekomastia to zabieg bezpieczny?

W przypadku zabiegów chirurgicznych zawsze występuje ryzyko. Ginekomastia należy do grupy zabiegów obniżonego ryzyka powikłań. Związane jest to z małym stopniem skomplikowania zabiegu. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym a jego czas trwania to około 90 minut.