Plast-Clinic: Przeszczep włosów

postheadericon Przeszczep włosów

Łysienie może spotkać każdego człowieka, niezależnie od wieku. Bardzo często jest ono spowodowane zmianami hormonalnymi, nieprzyjemnymi sytuacjami życiowymi czy po prostu uwarunkowaniami genetycznymi. Daleko posunięty rozwój medycyny estetycznej pozwala na szczęście jemu zapobiegać – poprzez np. przeszczep włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Do przeszczepu włosów wykorzystuje się ciało pacjenta. Zabieg polega na przeszczepieniu tkanki skórnej z miejsca, w którym włosy nie mają problemu ze wzrostem, a cebulki włosowe są zdrowie, do miejsca, w którym występuje łysienie bądź nadmierne wypadanie włosów. Cały zabieg to naturalny proces regeneracji tkanki skórnej głowy, bez znacznej ingerencji w ciało pacjenta.

Przeszczep włosów skutecznie eliminuje łysienie.

Dzięki naturalnej charakterystyce zabiegu, przeszczepiona skóra zachowuje swoje właściwości wzrostowe, a efekty po jego wykonaniu są bardzo zadowalające. Dzięki wysokiej efektywności przeszczepu włosów cieszy się on dużą popularnością wśród osób cierpiących na tego typu przypadłości. Sam zabieg jest zaliczany do grupy zabiegów bezpiecznych, które nie wywołują żadnych powikłań.