Plast-Clinic: Botoks

postheadericon Botoks

Jeżeli pragniemy niwelować efekty starzenia się skóry, wartym zainteresowania jest botoks. Zabieg ten wykonywany jest bardzo szybko i bezproblemowo. Popularność tego zabiegu wiąże się z natychmiastowymi efektami. Wstrzyknięcie botoksu trwa parę chwil, a efekt po wykonanym zabiegu zadowala nie jedną pacjentkę. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, polecamy zapoznać się bliżej z jego charakterystyką i dowiedzieć się czym dokładnie jest botoks.

Wypełnianie zmarszczek – Dental4You

Botoks – perfekcyjne narzędzie odmładzania skóry?

Botoks to skrót od toksyny botulinowej. Toksyna ta, to jedna z tych trucizn, które są z powodzeniem wykorzystywane w medycynie estetycznej. Oczywiście jest ona wykorzystywana w sposób nieszkodliwy dla naszego organizmu. Zabieg wstrzyknięcia botoksu nie jest permanentny. Oznacza to, że to tylko czasowe rozwiązanie, ale dające niewiarygodne efekty.

Jak działa botoks?

Botoks wykorzystuje do swojego działania skurcze mięśni. Wywołuje on reakcje blokujące je, dzięki czemu skóra w określonym miejscu np. na czole, rozluźnia się i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Botoks działa miejscowo, nie powodując podobnych efektów na większej części np. twarzy, co pozwala na normalne jej funkcjonowanie. Rezultat osiągany po zastosowaniu botoksu jest niemalże natychmiastowy (w porównaniu do innych zabiegów medycyny estetycznej). Po około 4 dniach możemy zaobserwować rewelacyjne zmiany zachodzące na naszym ciele.