Leczenie otyłości przy pomocy skalpela

postheadericon Leczenie otyłości przy pomocy skalpela

Chirurgiczne leczenie otyłości

Pacjenci, którzy kwalifikują się do wzięcia udziału w operacji zmniejszenia żołądka, muszą przebyć szereg badań, które poświadczą, że mogą oni przejść operację w sposób bezpieczny i ich organizm jest na tyle sprawny, że poradzi sobie zarówno z operacją, jak i szokiem, jakim mogą być efekty operacji.

Wskazania

Najpierw ważne jest określenie czy pacjent kwalifikuje się do przebycia operacji. Wskazania do operacji to przede wszystkim odpowiedni wiek (18 – 60), brak przewlekłych chorób, BMI wynoszące 35 – 40, itp. Na samym początku, czyli przed operacją, lekarz przeprowadza dokładny i długi wywiad odnoszący się do stanu pacjenta, do jego odczuć i natężenia problemu. Pacjent najczęściej może zostać zatrzymany w szpitalu na parę dni w celu wykonania wszystkich badań. Pobieranie krwi i innych próbek służy wykryciu różnych chorób oraz ewentualnych schorzeń wywołanych nadmierną otyłością. Chirurgiczne leczenie otyłości odbywa się w momencie, gdy pacjent zostaje zakwalifikowany do kręgu osób mogących przebyć operację. Dodatkowo, zawsze trzeba dopasować odpowiedni rodzaj operacji do pacjenta, jego wieku oraz stanu. Na długo przed wykonaniem operacji pacjent musi być do niej przygotowany. Ustalana jest specjalna dieta, której trzeba przestrzegać, ćwiczenia do wykonywania na co dzień oraz regularne wykonywania badań.

Wskazania do leczenia otyłości

Operacja

Sama operacja odbywa się pod narkozą – pacjent zostaje znieczulony i uśpiony na czas operacji. Czas trwania operacji nie jest krótki – musi ona być wykonana niezwykle dokładnie. Pacjentowi zakładana jest silikonowa opaska na żołądek, umieszczony balon w żołądku, wykonanie operacji wycięcia żołądka, by-pass żołądkowy i wiele innych. Metody operacji, jakie stosowane są w chirurgicznym leczeniu otyłości, są ściśle przestrzegane od początku do końca.

Leczenie pooperacyjne

Po operacji, pacjenci przez pewien czas pozostają objęci opieką lekarzy, by wszystkie efekty operacji bezpiecznie się zagoiły. Po wyjściu ze szpitala, pacjent zobowiązany jest do przestrzegania diety bezwzględnie. Ilość oraz jakość przyjmowanych pokarmów nie powinna być zmieniana. Operacja zmniejszenia żołądka może wywołać szok dla organizmu, który przyzwyczajony jest do nadmiernej nadwagi i ogromnych, częstych i kalorycznych posiłków. Dlatego pacjent, po wyjściu ze szpitala powinien pozostać pod opieką lekarzy i regularnie odbywać wizyty i badania. Nowe życie, w jakie wchodzi osoba cierpiąca musi być bowiem ustabilizowane – nadwaga, która jest wywołana uzależnieniem od spożywania pokarmów, może być silniejsza. Osoby, które przebyły operacje, muszą więc przestrzegać zbilansowanej diety, która układana jest specjalnie układana dla nich. Dodatkowo, wszelkie wykonywane ćwiczeń oraz uprawianie sportu wpływa na nasz stan, dlatego też aktywność fizyczna powinna być wykonywana codziennie. Przy wypisaniu ze szpitala, pacjenci muszą stawiać się a regularne pobieranie krwi, badania oraz wywiady, które mają na celu określić skuteczność metody chirurgicznego leczenia otyłości, jaką w ich przypadku zastosowano. Wszelkiej maści operacje znacznie wpływają na nasz stan fizyczny oraz psychiczny. Osoba cierpiąca na nadwagę, musi zmienić diametralnie swoje przyzwyczajenia. Poza tym, cykliczne odbywanie wizyt u lekarza, pozwoli mu zauważyć wszystkie pozytywne zmiany, jakie zaszły w organizmie danej osoby. Jednak wykonanie takiej operacji stanowi naprawdę ostateczny krok do wyleczenia osoby z choroby, którą jest nadmierna otyłość. Dzięki możliwościom jakie daje nam chirurgia, każdy chory na nadwagę ma szansę powrócić całkowicie do zdrowia i rozpocząć nowe, zdrowe życie.

Comments are closed.