Warto dbać o wzrok

postheadericon Warto dbać o wzrok

Dbanie o wzrok jest niezwykle ważną sprawą. Szczególnie w czasach wszechobecnych komputerów. Praktycznie każdy z nas posiada komputer i spędza przy nim sporo czasu. Niektórzy pracują przy nim, inni spędzają wolny czas. Długie używanie laptopa niekorzystnie działa na wzrok. Inne urządzenia jak tablety czy telefony też dokładają swoją cegiełkę. Możemy nawet nie wiedzieć, że mamy wadę wzroku.
Wizyty u okulisty powinny być regularne, kontrola to podstawa. Gabinet okulistyczny z pewnością ma na stanie foropter. Jeżeli nie to szybko powinno się to zmienić.

Do czego służy foropter?

foropterForopter jest urządzeniem stosowanym w okulistyce do badania wady wzroku. Pozwala na sprawdzenie wszystkich parametrów widzenia jak chociażby widzenie stereoskopowe, barwne, wszelkiego typu zezy.
Współczesna technologia przyniosła przełom również w dziedzinie okulistyki. Jest nią foropter elektroniczny. Składa się między innymi z:
• Dotykowego wyświetlacza z intuicyjnym i łatwym w obsłudze interfejsem
• Wygodnych przycisków występujących w urządzeniu. Rozmieszczone są według funkcji, daje to znaczne ułatwienie pracy
• Wyposażony jest we wbudowaną drukarkę na papier termoczuły, pozwalającą na szybki wydruk.
Ogromną zaletą foroptera jest możliwość podłączenia do niego innych urządzeń pomiarowych. Połączenie może być bezprzewodowe. To nie koniec zalet, bowiem foropter może również zostać podłączony do komputera. W takim wypadku wszystkie dane trafiają w jedno miejsce, co znacznie ułatwia diagnostykę i jest wygodne dla pacjenta.

Duża wielofunkcyjność

Podwójne soczewki cylindrów krzyżowych foroptera pozwalają na szybkie i precyzyjne wykonanie pomiarów. Nie tylko szybkie, ale też daje całą gamę dostępnych testów. Z wykorzystaniem foroptera można też przeprowadzić całą gamę potrzebnych testów. Pozwala na to wyposażenia, na które składa się:
• Dokładna regulacja ustawienia pryzmatu
• W foropterze dostępnych jest 18 testów ostrości wzroku, 26 testów widzenia oraz 35 testów stworzonych przez użytkownika. Wszystko to pozwala na przeprowadzenie nawet najbardziej zaawansowanych i złożonych badań.
• Specjalny graficzny przewodnik na wyświetlaczu. Jest bardzo pomocny przy przeprowadzaniu bardziej skomplikowanych testów
Foropter działa niezwykle cicho zapewniając komfort pacjentowi. Łatwo brudzące się elementy urządzenia można łatwo zdemontować i wyczyścić.

Wysoka klasa usług

Nasz wzrok poddawany jest wielu próbom. Tak samo często w pracy jak i w domu. Wielogodzinne siedzenie przy komputerze naraża nas na uszkodzenie wzroku.
Na szczęści istnieje doskonałe urządzenia do wykrywania wady wzroku. Jest nim foropter. W profesjonalnym gabinecie okulistycznym z pewnością jest używany, prawdopodobnie będzie kupiony sklepie Optimum. Pozwala na przeprowadzenie kompleksowych testów, szybko i precyzyjnie. Jego działanie jest całkowicie nieinwazyjne. Zapewnia komfort pacjentowi i okuliście. Pozwala łatwo i dokładnie zarządzać wynikami badań poprzez połączenie z komputerem. Daje możliwość oferowania usług najwyższej o najwyższej klasie.

Comments are closed.