Laser frakcyjny i jego rola przy odmładzaniu skóry

postheadericon Laser frakcyjny i jego rola przy odmładzaniu skóry

Laser frakcyjny jest wykorzystywany przy zabiegach, które poprawiają wygląd skóry lub leczą niektóre jej wady. 

Jest to narzędzie stosowane w laserowej chirurgii estetycznej i plastycznej, które oferuje naprawdę szeroki zakres zastosowań. Dzięki niemu nasza skóra będzie wyglądać na młodszą i zdrowszą.

Działanie lasera frakcyjnego

Laser ablacyjny usuwa cienkie warstwy skóry. Zabiegi nim wykonywane mogą zmniejszyć drobne zmarszczki na naszej twarzy na lata. Stosuje się go również, aby leczyć utratę koloru skóry i poprawić wygląd cery, lub jeżeli mamy blizny bądź uszkodzenia spowodowane działaniem słońca.  Zazwyczaj zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są stosowane, by poradzić sobie ze zmarszczkami, plamami starczymi, nierównymi odcieniami lub teksturą skóry czy bliznami.leczenie blizn Lublin

Powinniśmy pamiętać, że działanie lasera ma również swoje ograniczenia. Może wywołać też skutki uboczne takie jak zaczerwienienie, obrzęk i świąd. Po ablacji laserowej lecząca się skóra będzie opuchnięta i zaczerwieniona. Jest to całkowicie normalne.

Stopień zaczerwienienia jest związany z głębokością interwencji. Może być ono intensywne i utrzymywać się nawet kilka miesięcy.

Po zabiegu nakłada się kremy i bandaże, co może pogorszyć trądzik jeżeli mamy z nim problemy. W bardzo rzadkich przypadkach ablacja może prowadzić do infekcji bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych. Z tego powodu bardzo ważne jest wybranie sprawdzonej, renomowanej i bezpiecznej kliniki takiej jak CM Sanitas.

Jak przygotować się do zabiegu z laserem frakcyjnym?

Przed zabiegiem specjalista zada nam pytania dotyczące aktualnych i przebytych chorób oraz wszelakich przyjmowanych ostatnio leków. Zapozna się też z tym jakie zabiegi kosmetyczne mieliśmy w przeszłości.

Następnie lekarz bada skórę i cały leczony obszar. To pomaga określić jakie zmiany można wprowadzić i jakie wyniki będą możliwe do uzyskania. W tym momencie bardzo ważna jest szczera rozmowa o naszych oczekiwaniach dotyczących całego zabiegu.

Po badaniach lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe przed i po leczeniu, aby zapobiec infekcji. Może też zalecić przyjmowanie doustnych antybiotyków w czasie trwania zabiegu, aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu.

laser frakcyjny Lublin

 

Ponadto może zalecić stosowanie miejscowego retinoidu na skórę przez cztery tygodnie. My powinniśmy unikać ekspozycji na słońce. Zbyt dużo słońca do dwóch miesięcy przed zabiegiem może spowodować trwałą, nieregularną pigmentację w leczonych miejscach.

 

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabiegi tego typu to procedury ambulatoryjne. Samo działanie lasera nie jest zbyt bolesne, ale lekarz może znieczulić naszą skórę kremem jeżeli jesteśmy wyjątkowo wrażliwi na ból.

Podczas procedury intensywna wiązka energii światła (laser) jest kierowana na naszą skórę. Wiązka laserowa niszczy zewnętrzną warstwę skóry (naskórek). Jednocześnie laser ogrzewa leżącą pod spodem skórę (skórę właściwą), co powoduje kurczenie się włókien kolagenowych. W miarę gojenia się rany nowe warstwy skóry są gładsze i mocniejsze. Zabieg zwykle trwa od 30 minut do dwóch godzin, w zależności od zastosowanej techniki i wielkości leczonego obszaru.

Co dzieje się po zabiegu laserem frakcyjnym?

Po całej procedurze leczony obszar jest opuchnięty i swędzący. Lekarz zazwyczaj stosuje grubą warstwę maści w danym miejscu oraz może pokryć obszar hermetycznym i wodoszczelnym opatrunkiem. Jeżeli odczuwamy uciążliwy ból możemy go złagodzić stosując leki przeciwbólowe bez recepty i stosując okłady z lodu. Najlepiej jednak dopytać lekarza o sposób pielęgnacji skóry w okresie rekonwalescencji i dokładnie stosować się do jego zaleceń. Dzięki temu uzyskamy optymalne rezultaty.odmładzanie skóry Lublin

Część osób woli pozostać w domu podczas leczenia, zwłaszcza jeżeli zabieg jest wykonywany na twarzy. Gdy nowa skóra całkowicie pokryje leczony obszar – zazwyczaj po jednym lub dwóch tygodniach w zależności od głębokości zmiany, powierzchni i rodzaju lasera – możemy wykorzystać kosmetyki, aby ukryć zaczerwienienie.

Rezultaty zabiegów z laserem frakcyjnym

Po takim zabiegu nasza skóra może być czerwona lub zaróżowiona nawet przez dłuższy czas. Jednak od razu, gdy obszar leczenia zaczyna się goić widzimy ogromną różnicę w jakości i wyglądzie skóry. Efekty takich zabiegów są widoczne przez lata. Zmarszczki są wygładzone, a my wyglądamy znacznie lepiej i młodziej.

Comments are closed.