Lampa Sollux – jaką kupić? Poradnik dla lekarzy 

postheadericon Lampa Sollux – jaką kupić? Poradnik dla lekarzy 

Lampy Sollux jako urządzenia medyczne mają działanie lecznicze. Emitując promienie widzialne i podczerwone przepuszczane przez filtry ze szkła w kolorze czerwonym i niebieskim, pomagają leczyć różne schorzenia.

Ich korzystne działanie jest możliwe dzięki natężeniu promieni, które wnikają głębiej w tkanki. Światło emitowane przez lampy Sollux pomaga leczyć dolegliwości bólowe, zaburzenia krążenia krwi i zmiany skórne. Każdy z filtrów, w  które wyposażona jest lampa, posiada inne działanie. Zadaniem osoby prowadzącej terapię jest dobranie parametrów w taki sposób, aby wspomóc pacjenta w leczeniu jego dolegliwości.

Jakie dolegliwości leczy się przy pomocy światła niebieskiego i czerwonego?

Lampa Sollux zaopatrzona jest w szklane filtry o kolorze niebieskim i czerwonym, dlatego emituje odmiennej barwy światło, wspomagające leczenie różnych dolegliwości.

Przy pomocy światła niebieskiego przeprowadza się zabiegi uspokajające i przeciwbólowe. Stosuje się je przy leczeniu nerwobólu, w stanach pourazowych, w celu obkurczenia naczyń krwionośnych, złagodzenia podrażnień po złuszczonym naskórku, a także w zaburzeniach naczynioruchowych oraz odmrożeniach.

światło lecznicze

Natomiast filtr czerwony przepuszcza promienie świetlne czerwone i podczerwone, działając w ten sposób rozgrzewająco, dlatego przy ich pomocy leczy się stany zapalne tkanek miękkich, wspomaga leczenie ran, także tych, które źle się goją oraz rozluźnia mięśnie przed różnymi zabiegami.

W jaki sposób lampa Sollux wspomaga leczenie?

Lampa Sollux wspomaga leczenie wielu chorób. Jej promienie wnikają głęboko pod tkankę skórną, działając leczniczo i przynosząc ulgę w wielu dolegliwościach schorowanym pacjentom. Promienie tego urządzenia medycznego wykorzystywane są do terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Pobudzając cieplne receptory w skórze, rozgrzewają i obniżają napięcie mięśni.

Urządzenie to poprawia krążenie, rozszerzając naczynia krwionośne, co powoduje szybsze krążenie krwi w organiźmie. Dzięki temu reguluje się metabolizm oraz wymiana substancji odżywczych, a procesy regeneracji i leczenia zachodzą zdecydowanie szybciej.

Nagrzewanie lampą Sollux daje przyjemne wrażenie ciepła, promienie rozgrzewają i relaksują ciało. Wnikając głęboko w skórę leczą ją i regenerują.

W jakich placówkach medycznych wykorzystuje się lampy Sollux?

Lampa Sollux wykorzystywana jest najczęściej w gabinetach fizjoterapii, gdzie wykonuje się zabiegi światłolecznicze i ciepło-lecznicze. Odbywają się one także w szpitalach, sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych i salonach kosmetycznych. Przeprowadzany w gabinecie lekarskim polega na naświetlaniu promieniami IR, czyli światłem podczerwonym, niewidocznym dla ludzkiego oka, ale odczuwanym przez skórę jako ciepło.

Zabiegi lecznicze przeprowadzane za pomocą lampy Sollux dzieli się ze względu na długość fali i głębokość jej wnikania na: krótkofalowe, średniofalowe i długofalowe. Promieniowanie krótkofalowe wnika w skórę na głębokość 3 centymetrów lecz duża jego część odbija się od niej. Jej długość w tym przypadku wynosi 780 do 1500 nanometrów.

Promieniowanie średniofalowe o długości 1500 do 4000 nanometrów pochłaniane jest przez skórę i tkankę podskórną na głębokość od 3 milimetrów do 1 centymetra. Natomiast długofalowe, mieszczące się w zakresie od 4000 do 15000 nanometrów, nazywane również dalekim i wnika najgłębiej.

Jaki typ lampy sollux wybrać?

Leczenie za pomocą lampy Sollux jest niezwykle skuteczne w wielu schorzeniach. Terapia z wykorzystaniem tego urządzenia może być wsparciem fizjoterapii, rehabilitacji i kosmetologii. Szczególne wskazanie jest stosowanie lampy w leczeniu:

  • nerwobóli,
  • przewlekłych dolegliwości bólowych,
  • bólów mięśni,
  • przeczulic,
  • oparzeń,
  • odmrożeń.

naświetlanie

W wielu przypadkach leczenie światłem jest jedyną szansą na odzyskanie zdrowia. Rynek oferuje różne typy lamp Sollux producentów PEM i Meden.

Są nimi typ LS-1, LS-2, LS-3, które znajdują zastosowanie w zabiegach ciepło-leczniczych, korzystnie wpływających na leczenie miejscowe w terapii płytkiej i głębokiej.

Natomiast LS-3 wyposażona jest w statyw na kółkach, umożliwiający przemieszczanie się urządzenia. Bezpieczeństwo podczas zabiegu zapewnia siatka zabezpieczająca filtry o kolorze niebieskim i czerwonym.

Ten model w odróżnieniu od LS-1, który jest wersją podstawową, posiada również płynną regulację mocy i automatyczne odmierzanie naświetlania przez okres 10, 15, 20 i 25 minut. Natomiast lampa Sollux Solmed DUO wykorzystywana jest do nagrzewania i naświetlania tkanek. Mikroprocesorowy sterownik urządzenia wyposażony jest w zegar zabiegowy i regulację natężenia promieniowania.

Urządzenie dzięki wyświetlaczowi cyfrowemu umożliwia użytkownikowi ustawienie indywidualnych parametrów w zakresie jasności, czasu w trakcie jednego zabiegu. Posiada filtr niebieski i czerwony, które można zmieniać. Model Solmed DUO daje większe możliwości osobie przeprowadzającej zabieg. Lampa Sollux jest niezwykle potrzebnym urządzeniem medycznym do leczenia wielu dolegliwości.

Comments are closed.