Jak rozwija się medycyna estetyczna w XXI wieku?

postheadericon Jak rozwija się medycyna estetyczna w XXI wieku?

Modelki na wybiegach, niedoścignione kanony piękna na Instagramie, wszechobecny retusz i kult pięknego, młodego ciała – to wszystko sprawia, że każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej i dobrze się czuć we własnym ciele.

Dieta i aktywność fizyczna często nie wystarczają i człowiek skłania się do mocniej oddziaływujących metod. Kiedyś do niepewnych i niebezpiecznych operacji plastycznych, dziś do małoinwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

medycyna estetyczna

Z jakich zabiegów medycyny kosmetycznej warto skorzystać?

W dalszej części tekstu zostaną omówione trzy metody, które zapewniają wysoką skuteczność, małą inwazyjność i szybkie rezultaty.

  • Renuvion

Jest to technologia, która zastępuje m.in. zabieg liftingu ciała. Skóra po przeprowadzonym zabiegu napina się, ujędrnia i wygładza. Ma to szczególne znacznie po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji. Oprócz tego włókna kolagenowe zostają pobudzone do pracy, co z kolei wpływa na poprawę gładkości tkanki skórnej. To wszystko dzięki połączeniu fal radiowych oraz helu, które razem tworzą plazmę.

W ten sposób tkanki skórne są podgrzewane oraz natychmiast schładzane. Mimo że urządzenie nagrzewa skórę do 85 stopni, to doskonale kontroluje temperaturę, dzięki czemu ciało odczuwa maksymalnie 41 stopni C, co niweluje możliwość poparzenia skóry. Ta metoda sprawia, że cera staje się obkurczona i jędrna bez konieczności wycinania tkanek skórnych, a rekonwalescencja trwa najwyżej 40 minut po zakończonym zabiegu.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia procedury jest: ciąża i karmienie piersią, choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie i niewydolność nerek, cukrzyca i stany zapalne, nadciśnienie, choroby autoimmunologiczne czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

  • ThermaVein

Za pomocą tej metody szybko i skutecznie można pozbyć się naczynek, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z rozszerzonymi naczynkami. Tę metodę można zastosować praktycznie na każdej części ciała, również na twarzy. Działanie tego urządzenia jest następujące: energia o wysokiej częstotliwości powoduje proces termokoagulacji.

Wysoka temperatura podgrzewa i zamyka naczynka, zaś ultra cienka igła gwarantuje wysoką precyzję, co zapobiega uszkodzeniom sąsiednich tkanek. Efekt leczenia jest widoczny od razu bez poparzeń, sińców czy blizn pozabiegowych oraz unikania słońca, choć lepiej nie wychodzić na ostre promienie bez ochrony. Zaletą terapii jest także to, iż urządzenie nadaje się nawet do skóry wrażliwej i takich miejsc na ciele.

Wskazaniami do zabiegu są obecne na skórze zmiany naczyniowe na nogach, zaczerwienienie twarzy i nosa, zmiany skórne np. brodawki czy włókniaki, naczyniaki płaskie gwiaździste oraz rubinowe i zmiany naczyniowe na twarzy. Przeciwwskazaniami zaś są: alergia na nikiel, ciąża i padaczka.

medycyna estetyczna w xxi wieku

  • Dual Hi

Ostatnia z przytoczonych metod. Stosuje się do nieinwazyjnego liftingu twarzy i ciała, dająca rezultaty jakie można osiągnąć jedynie za pomocą chirurgii plastycznej. Ten sposób polega na koncentracji energii w konkretnych miejscach i w odpowiedniej głębokości.

Dzięki temu skóra znacznie się ujędrnia oraz podnosi. Efekty utrzymują się różnie w zależności od indywidualnych cech pacjenta, a także właściwości jego skóry, lecz nie krócej niż 18 miesięcy. Pełen rezultat przychodzi z czasem.

Początkowo widać jedynie 20% efektu, dopiero po trzech miesiącach sylwetka nabiera pożądanego wyglądu, ponieważ właśnie tyle trwa wytwarzanie się nowego kolagenu. W zależności od stopnia degradacji skóry, zabieg można powtórzyć po kilku miesiącach maksymalnie trzy razy.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: zmiany trądzikowe, otwarte rany albo, terapia przeciwzakrzepowa, wszczepione urządzenia elektryczne, stenty metalowe, aktywna choroba systemowa bądź skórna, zmiany chorobowe twarzy i bioabsorbowalne implanty mechaniczne z wyłączeniem implantów stomatologicznych.

Na rynku istnieją trzy skuteczne zabiegi, które zapewniają maksymalizację skuteczności przy minimalizacji uszkodzeń oraz potencjalnych powikłań z użyciem urządzeń do medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu Renuvion, Dual Hi, a także ThermaVein wygląd sylwetki może się diametralnie zmienić.

Wszystkie te zabiegi razem tworzą nowy wygląd pozbawiony naczynek, lecz przywracający jednolity kolor skóry, która się napina i ujędrnia, wyglądając na młodszą. Wszystkie te metody są w pełni bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Niemniej jednak każda z nich posiada swoje przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać.

Comments are closed.